MajsterGrat vol1 2015

Witaj czytelniku. Jako, że opadły już emocje i tumany kurzu, postanowiliśmy dodać naszą relację na temat świetnej imprezy jaką był tegoroczny MajsterGrat.

Otóż tak jak wspominaliśmy jakiś czas temu, dnia 25.04.2015, odbyła się pierwsza w tym roku edycja tych wyścigów na której mieliśmy przyjemność być i pomóc w jej organizacji.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Majstergrat możemy w skrócie powiedzieć, że są to wyścigi samochodów osobowych lub może lepiej - wraków, o wartości nie większej niż 1000zł całego pojazdu. Daje to w pewnym stopniu możliwość zrównania się wszystkich biorących udział w wyścigach, żeby jeszcze bardziej stworzyć atmosferę zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy.

MGfoto1.

Organizacja

Sama impreza odbywała się w Borui Nowej na specjalnie wyznaczonym obszarze. Tor długości 1100m stworzony przez organizatorów był bardzo wymagający i każdy kierowca jadąc nim mógł poczuć się jak na prawdziwym rajdzie. Liczne zakręty, wyboje, czy piaskowa nawierzchnia stwarzały idealne warunki do rywalizacji. Cała trasa dodatkowo oznaczona była oponami i kolorowymi taśmami. Pomiędzy torem a miejscem na publikę wyznaczona była 10 metrowa strefa bezpieczeństwa, do której wstęp mieli tylko organizatorzy i sędziowie imprezy.

Oprócz obserwacji samych zmagań, można było również dobrze zjeść i napić się w pobliskich namiotach. Dla miłośników motoryzacji i innych zainteresowanych można było nawet zakupić koszulkę z logiem tychże wyścigów, a w czasie przerw ludzie mogli przyjść do pitstopu i obejrzeć specjalnie przygotowane na tę okazję graty. Dodatkowo na terenie imprezy za opłatą można było odbyć krótki lot helikopterem nad obszarem całego wydarzenia i podziwiać wszystko z lotu ptaka. Głównym organizatorem tych wyścigów jest Adam Drożdżal. 

MGfoto2.

Rozgrywka

W wyścigach brało udział ponad 80 ekip co tylko pokazuje jak dobrze odbierana jest ta impreza i jak dużym cieszy się zainteresowaniem. Ekipy podzielone były na grupy, po czym wygrane graty przechodziły do rundy następnej, aż do wielkiego finału. Wiele gratów nie dojechało do mety, co świadczy o wymagającym torze i dobrych umiejętnościach kierujących zwycięzców. Niektórym autom pękały opony, innym znowu wysiadały chłodnice, a niejedne po prostu przestały funkcjonować lub się zakopywały, tym bardziej, że dozwolone było w granicach zdrowego rozsądku i w ramach rywalizacji spychanie aut przeciwnika i innych "walk" na trasie. O auta pozostawione na torze nie trzeba było się martwić, gdyż do usuwania ich oddelegowane były specjalne służby wyposażone w samochód z wyciągarką, oraz w widlaka.

Warto wspomnieć o zwycięzcach, którzy poradzili sobie z torem, przeciwnikami i własnymi słabościami, a byli nimi:

Miejsce 1) Michał Anioł z Borui Nowej

Miejsce 2) Załoga Michał Wiśniewski, Bartosz Janicki z Borui Nowej

Miejsce 3) Szymon Pocztowy, Mateusz Cylny

Dodatkowymi zwycięzcami byli również posiadacze najlepiej wyglądających gratów, co zostało rozstrzygnięte poprzez losowanie, w którym losującymi były dzieci.

DCIM100GOPRO

Czym USSE zajmowało się na MajsterGracie?

Nasza grupa na tym wydarzeniu wystawiła spore stoisko militarne, które opiewało w sprzęt wojskowy: kamizelki, hełmy, karabiny i wiele innych rzeczy. W wystroju nie zabrakło drutów, worków z piaskiem, skrzyń wojskowych, czyli wszystkiego, czego potrzeba w prawdziwym wojsku.

Celem było także szerzenia wiedzy o obronności, patriotyzmie, wojsku polskim, polskich jednostkach specjalnych jak i propagowanie naszego hobby jakim jest AIRSOFT. Chętnych do rozmowy było wiele, a jeszcze więcej do przymierzania sprzętu i robienia sobie z nami zdjęć. Cieszymy się mocno, że z takim entuzjazmem ludzie podchodzili do tego czym się zajmujemy, jaką wiedzę szerzymy oraz, że sami wymieniali się swoimi doświadczeniami z nami. To dla nas bardzo ważne i daje nam motywację do dalszej pracy.

Poza wystawianiem się mieliśmy także okazję do współorganizowania imprezy poprzez ochronę i czuwaniem nad ogólnym jej bezpieczeństwem. Trzech z nas miało także zaszczytne stanowisko sędziego liniowego wyścigu.

Pracy było wiele, bo teren był bardzo duży, ludzi jeszcze więcej, a nas było tylko 7. Jednak dobra organizacja pracy spowodowała, że sprostaliśmy postawionym nam zadaniom.  Było bardzo bezpiecznie, a nasi sędziowie bardzo dobrze spisywali się w tej roli.

DCIM100GOPRO

Wątek charytatywny

Samo wydarzenie nie było tylko zwykłym sportowym wyścigiem. Organizator zadbał również o to, aby zrobić wiele dobrego dla innych. Część pieniędzy z imprezy przeznaczono na sprzęt dla dzieci z Gminnej Szkółki Piłkarskiej, co pokazuje, że można łączyć przyjemne z pożytecznym.

Słowem zakończenia

MajsterGrat to super event dla ludzi którzy kochają motoryzację, sport i zdrową rywalizację.

Tumany kurzu, wspaniali ludzie, wycie silników, smród palonych sprzęgieł, cudowna atmosfera sprawiły, że to wydarzenie z pewnością zapadło w pamięci całej rzeszy ludzi.

Wiele ludzi przyczyniło się do tego, aby wszystko wypadło tak świetnie jak to miało miejsce. Sponsorzy i współorganizatorzy, (w tym także my) poradzili sobie z ogromem prac i przygotowaniami, dlatego dla nich należą się również podziękowania.

Możemy być pewni, że takie imprezy na stałe zagoszczą w naszej okolicy, skoro ludzie tak licznie na nie przybywają i starają się być ich częścią.

MGfoto5

Jesteś zainteresowany kolejną edycją? Żałujesz, że nie Cię tam nie było? Nic straconego!

Otóż dnia 01.08.2015 odbędzie się druga w tym roku edycja MajsterGrata.

Aby wiedzieć więcej zapoznaj się z informacjami na stronie imprezy oraz facebookowym wydarzeniu w linkach poniżej:

http://majsterteam.com/

https://www.facebook.com/pages/MajsterTrak/276848262504166?fref=ts

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą galerią z tego wydarzenia na naszej stronie, oraz filmem promo. Pozdrawiamy!

 

/Korczu.


Copyright © USSE 2015

Projekt i wykonanie: KDolata